right-logo

جستجو

main-logo

  • تلگرام
  • اینستاگرام

نظراتی به نقل از مصرف کنندگان سمعک

در اینجا به نظر کاربران مختلف سمعک با سبک زندگی و نیازهای متفاوت اشاره می کنیم :

• اید هاگما ، از هلند

"صدا یک دشمن محسوب نمی شود بلکه یک دوست است . استفاده از این سمعک های جدید ، برای اولین بار ، احساس خاصی را در من ایجاد کرد . آنچه که مرا بشدت تحت تأثیر قرار داد این بود که دنیای جدیدی را تجربه کردم ؛ درست مثل یک بچه که باید شنیدن را یاد بگیرد . جالب اینکه درواقع یاد می گرفتم که چطور دوباره بشنوم . دیگر مثل گذشته حیران و سرگشته بدون فهم حرفهایشان به صورت مردم نگاه نمی کردم . درواقع می توانستم بدون نگاه کردن به چهرۀ آنها صحبت هایشان را بفهمم . "

• جیمز کالاتو ، از آمریکا

" سالها قبل توانایی تشخیص صداهای مختلف را از دست دادم . با سمعک قدیمی ام می توانستم صداها را بشنوم ولی نمی توانستم آنها را بفهمم . اما اکنون قادر به شنیدن و درک صداها هستم . "

• پاول مکور ، از فرانسه

" وقتی برای اولین بار با سمعک دیجیتالی خود بیرون رفتم ، سر و صدای ترافیک که پیش از این در سمعک آنالوگم بسیار غیرقابل تحمل و آزار دهنده بود ،چندان زیاد بنظر نمی رسید . در ست مثل معجزه بود . در دفتر کارم می توانستم صحبت ها و مکالمات مردم را در فضای اتاق پی گیری کنم . به یک رستوران پر ازدحام رفتم در آنجا توانستم بدون اشکال با دوستم صحبت کنم . به خانه برگشتم ، در حین دیدن تلویزیون همسرم از من خواست که صدای آنرا بلندتر کنم .آنچه که برایم از همۀ اینها جالب تر و فوق العاده تر بود ، اینکه صدای تلویزیون برای همسرفم ضعیف و کم بود ولی من آنرا می شنیدم و خدا می داند که همسرم اصلاً مشکل شنوایی ندارد !!"

• باربارا بارتولو ، از آمریکا

" دشوارترین مسئله برای من کنار آمدن با صداهایی بود که پیش از این و برای سالیان متمادی آنها را نشنیده بودم ؛ صداهایی مثل اتومبیل در حال عبور ، تیک تیک ساعت و غیره . چیزهایی که در دوران جوانی شنیده بودم ولی برایم فراموش شده بود . به مدتی وقت نیاز داشتم تا به سمعک عادت کنم ولی چون صدای مردم را بهتر می شنیدم ، به زحمتش می ارزید که خود را با این وسیله تطبیق دهم . اکنون از سمعک استفاده می کنم و می توانم هر آنچه را که می خواهم بشنوم . "

• کلر استیونسون ، از زلاندنو

" شبی در یک میهمانی بودم و سر و صدای زیادی وجود داشت . در کنار میزی مشغول صحبت بودم و این فوق العاده بود . مثلاً چنین کاری برایم سخت بود . مواردی بود که واقعاً نمی خواستم بخاطر مشکل شنوایی خود در آنها شرکت کنم . ولی الان این مشکل رفع شده ، حتی برای شنیدن افرادی که از پشت سر با من صحبت می کنند . ضمناً کمتر احساس خستگی می کنم . باور نمی کنید که سمعک شما چه اثر شگرفی بر من گذارده است . "

• وان نلسون ، از آمریکا

" بخاطر شنیدن انبوه صداهایی که قبلاً نمی شنیدم ، داشتم دیوانه می شدم . مغزم کشش این همه صدا را نداشت . صدای ریختن آب در دسـتشـویی مثل افتـادن یک سـکـه در یک قوطـی بود . ولی می بایست با این صداها کنار می آمدم . فردی بودم که مدتهای مـدیدی در یک جهان ساکت و آرام و در واقع عـاری از برخی صداها ، زنـدگی کـرده و انبــوهی از صـداها را فرامـوش کرده بـودم . ولـی الان باید با صداهایی کنار بیـایم که تمام افـراد دیگر همیشه آنها را می شـنوند: صدای زمینه ، صدای تهویه و یخجال و غیره . اینها چیزهــایی بود که پیش از این نمی شنیدم . "

منوی موبایل سایت