right-logo

جستجو

main-logo

  • تلگرام
  • اینستاگرام

هنگام تحقیق در مورد سمعک مناسب به چه نکاتی باید توجه کنید؟

Oticon-l-r-Plus-Power-Dynamo-Sensei-SP-e1447177323132-300x216بهبود شنوایی باعث بهبود کیفیت زندگی می شود . بنابراین باید به تهیه سمعک به منزله سرمایه گذاری در زمینه سلامتی نگریست . لازم به یادآوری است عوامل مختلفی در تعیین میزان قیمت سمعک موثر بوده و سمعک های دیجیتال ،هوشمند و وایرلس( بلوتوث دار) به دلیل برخورداری از تکنولوژی های متنوع ، قیمت های متفاوت دارند و همچنین قیمت سمعک تنها معیار انتخاب آن نبوده و عواملی مانند نوع و میزان کم شنوایی و سن فرد کم شنوا از جمله عوامل موثر در زمینه انتخاب سمعک مناسب هستند.بنابراین فرد کم شنوا در هنگام خرید سمعک باید دقت داشته باشد که سمعکی را خریداری نماید که به بهترین نحو بتواند نیاز شنوایی وی را مرتفع سازد و قیمت سمعک یکی از عوامل تاثیرگذار است . زیرا هرچه تکنولوژی و امکانات سمعک پیشرفته تر باشد ، قیمت آن افزایش می یابد.
لازم به ذکر است آنچه قیمت سمعک را تعیین می کند فقط کاهش شنوایی نیست مشکلات و عوارض جانبی کاهش شنوایی نظیر پایین آمدن قدرت درک و تشخیص اصوات ، وزوز گوش ، پایین آمدن آستانه تحمل و بسیاری از عوامل دیگر فردی نیز در این زمینه موثرند چرا که با اضافه شدن هر یک از این موارد سمعک فرد باید مدارات پیشرفته تر و کاملتری را داشته باشد تا بتواند نیاز بیمار را برطرف کند از سوی دیگر استفاده از تکنولوژی روز نظیر بلوتوث ، و یا بردهای پردازش Dual نانو تکنولوژی و ... همه و همه باعث می شوند که سمعکهای جدید تبدیل به محصول گرانبها شوند.

هنگام تهيه سمعك بايد نكاتي را مد نظر قرار دهيد، آيا اين سمعك آخرين تكنولوژي را دارد؟ آيا استفاده از آن راحت است؟ هزينه اي كه بابت خريد سمعك بايد مصرف كنيد متناسب با خواسته ها و انتظارات شما از سمعك است؟

هنگام تحقیق در مورد سمعک مناسب به این نکات مهم توجه کنید:
• بر اساس قوانین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی تنها مرجع مجاز برای تجویز و تنظیم سمعک متخصصان شنوایی شناسی با مدرک دانشگاهی می باشند. تجویز و تنظیم سمعک به دست افراد غیر متخصص نتایجی مانند غیر قابل استفاده بودن سمعک با صرف هزینه ی زیاد و آسیب به سیستم شنوایی را به بار خواهد آورد. توجه داشته باشید که حتی پزشکان محترم متخصص گوش و حلق و بینی نیز مجاز به تجویز و تنظیم سمعک نمی باشند.
• سمعک خود را از یک شرکت خاص یا کلینیکی که تنها با یک مارک خاص کار می کند تهیه نفرمایید، مطمئنا این افراد تمام انتخاب های مناسب را برای شما در اختیار نخواهند داشت. بنابراین به مراکزی که مارک های متنوعی از سمعک را در اختیار دارند مراجعه فرمایید.
• در هنگام انتخاب کلینیک به مواردی مانند دانش و مهارت ادیولوژیست توجه فرمایید زیرا سمعک وسیله ی پزشکی ای می باشد که باید به درستی تجویز و تنظیم گردد، در غیر این صورت به جز صرف پول شما و آسیب به سیستم شنوایی نتیجه ای در بر نخواهد داشت.
• سمعک در تمام دنیا وسیله ی پزشکیِ گران قیمتی می باشد. موارد تاثیرگذار بر قیمت سمعک، فن آوری و مدل آن، گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. بنابراین به تهیه سمعک به عنوان بهبود کیفیت زندگی و سرمایه گذاری در زمینه سلامت بنگرید.در واقع سمعك شما چيزي بيشتر از يك قطعه پلاستيكي داراي تكنولوژي است. سمعك شما به طور مستقيم روي كيفيت زندگي، روابط، كار و فعاليت شما تاثير مثبت دارد.

منوی موبایل سایت