right-logo

جستجو

main-logo

  • تلگرام
  • اینستاگرام

چگونگی استفاده از انواع فیلترهای سمعک

جرم گوش شایع ترین علت ارجاع سمعک‌ها برای سرویس مجدد می باشد. به همین دلیل است که بیشتر سمعک‌های داخل گوشی به یک سیستم محافظت کننده در برابر جرم گوش مجهز هستند. سیستم محافظت در برابر جرم گوش، تمیز و پاک نگاه داشتن سمعک‌ها را تسهیل می‌کند.

pic05
کلینیک پرشیاتون، انواع مختلفی از این سیستم‌ها را ارائه می‌نماید و این فرصت به شما داده می‌شود تا سیستمی را که به بهترین نحو برای شما مناسب و مفید است، انتخاب نمائید.

No wax

یکی از جدیدترین وسایل محافظتی در برابر جرم گوش است.تعویض این وسیله بسیار آسان بوده و به گونه‌ای طراحی شده که هر شخص می‌تواند از آن استفاده نماید- حتی افرادی که مهارت دستی ضعیف و اندکی دارند، این فیلتر بسیار کوچک بوده و سایز سمعک را افزایش نمی دهد.

No wax از مواد سازگار محیط زیست ساخته شده است که می‌توان پس از استفاده آنها رادور انداخت. شما به سادگی می توانید فیلتر را جدا کرده و دور بیندازید.

به این روش می‌توانید فیلتر No wax را تعویض نمائید:

  • وسیله مورد نظر را ازبدنه  جدا کنید . این ابزار دارای دو بازوست. به یکی از آنها فیلتر جدید  متصل است و دیگری برای جدا نمودن فیلتر قدیمی است.
  • قسمتی که مخصوص جدا کردن فیلتر است را به فیلتری که باید خارج شود (فیلتر قدیمی) فشار دهید و فیلتر استفاده شده را از سمعک خارج کرده وبیرون بکشید.
  • فیلتر جدید را داخل سمعک در جای قبلی فشار دهید.
  • فیلتر استفاده شده را دور بیندازید.

Micro Wax buster

یک سیستم محافظتی در برابر جرم گوش است که متخصص سمعک شما در صورت لزوم آنرا تعویض می نماید. برای جلوگیری از گرفتگی و مسدود شدن محل خروج صدای سمعک، این سیستم به تمیز کردن روزانه نیاز دارد. درصورتی‌که از دستورالعملهای ذیل برای پاک کردن این وسیله استفاده شود، سیستم بسیار کارآمد عمل می‌نماید:

  • اگر سر وسیله بسیار کثیف است، ابتدا آن را با یک پارچه نرم و یا دستمال کاغذی تمیز نمائید.
  • صفحه پاک کننده را باز کنید و قسمت خاکستری رنگ را به سمت بالا قرار دهید. سپس سر سمعک را مستقیماً روبه پایین به سطح صفحه خاکستری رنگ فشار دهید.
  • سمعک را تقریباً به اندازه 5cm بر روی صفحه بصورت عمودی به عقب بکشید. از اینکه آنرا محکم فشار دهید، نترسید.
  • مطمئن شوید که سمعک تمیز شده است. اگر اطمینان ندارید مجدداً به سادگی همین روند فشار و حرکت دادن آنرا تکرار نمائید تا تمامی جرم از داخل سمعک بیرون بیاید.

Wax buster

Wax buster مشابه Micro Wax buster کار می‌کند. اندازه این دو سیستم، آنها را از یکدیگر متمایز می‌کند. به این صورت که Wax buster بزرگتر و بنابراین استفاده از آن آسان‌تراست.همچـنیـن در مورد افرادی که مهـارت دسـتی محـدودی دارند نیز کاربرد بیشـتری دارد.

انواع فیلتر های دیگر هم وجود دارد که بسته به نوع و برند سمعکتان،اودیولوژیست شما مناسب ترین گزینه را برای شما انتخاب میکند و طرز استفاده از آن را به شما آموزش میدهد.

منوی موبایل سایت